Merhaba tezgahaltı su arıtma cihazı okurlarımız. Bugün sizler için hangi su arıtma cihazını almalıyım ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bir çok kişi su arıtma cihazı alırken aklı çok fazla karışmaktadır.Kapalı kasa mı alayım açık kasa mı ? pompalı mı alayım pompasız mı ? veya kaç aşamalı alayım gibi aklında bir çok soru yer almaktadır.Şimdi sizlerden gelen sorulara bizler buradan detaylı bir şekilde cevaplamaya çalışacağız.Her zaman ki başlıklar halinde anlatmaya çalışacağız.Yine aklınıza takılan soru ve sorular olursa konu altına yorum bırakarak bizlerden cevap alabilirsiniz.

Kapalı Kasa Su Arıtma ile Açık Kasa Su Arıtma Arasında ki Fark Nedir ?  Kapalı kasa su arıtma ile açık kasa su arıtma arasında şundan emin olabilirsiniz ki hiç bir şekilde arıtma farkı yoktur.Aynı filtreler kullanılır aynı arıtma işlemini gerçekleştirirler.

Farklarını anlatmak gerekirse;kapalı kasanın tüm parçaları tek bir yerde yani kasada toplanmıştır.Tüm parçaları içinde olduğu için çok fazla yer kaplamazlar.Ama açık kasa ise cihaz ile tank ayrı ayrı olduğu için biraz fazla yer kaplarlar.

Diğer bir fark ise;Açık kasada yer sıkıntısı olmadığı için açık bir sistem olduğu için istediğiniz kadar filtre koyabilirsiniz.Ama kapalı kasanın iç haznesi dar olduğu için en fazla 6 veya 7 adet filtre koyabilirsiniz.

Kapalı kasa örnek vermek gerekirse bilgisayar kasası gibi olduğu için temizliği vs kolay olur kasanın etrafını bezle silmeniz yeterli olur ama açık kasa biraz dağınık olduğu için temizlik açısından biraz sıkıntıdır.

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı İçin Tıklayınız…

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı İçin Tıklayınız…

Pompalı Su Arıtma Cihazı İle Pompasız Arasında ki Fark Nedir ?  Pompalı ve pompasız arasında ciddi farklar bulunmaktadır.Ama şunu belirtmek isteriz ki arıtma olarak hiç bir fark yoktur.İkiside aynı şekilde aynı kalitede su arıtırlar.Su arıtma cihazları fabrikadan pompalı ve pompasız olmak üzere iki çeşitte üretilir.Sebebi ise bazı bölgelerde özellikle doğu veya köy bölgelerinde su basıncı çok düşüktür.Bu tür sistemlerin çalışabilmesi için en az 4 barlık su basıncına ihtiyaç vardır.Eğer 4 bar su basıncı yok ise bu cihazlar çalışmazlar.Arıtma işlemini yapamazlar.Böyle durumda ise pompa devreye girerek cihazın ihtiyacı olan 4 barlık su basıncını sağlayarak cihazın çalışmasını sağlarlar.

Belirttiğimiz gibi köy bölgelerinde,doğu bölgesinde,yüksek katlı binalarda özellikle hidrofor olmayan yüksek katlı binalarda yaşıyorsanız mutlaka pompalı bir su arıtma cihazı almak zorundasınız.Aksi taktirde sistem asla çalışmaz.Pompasız cihaz alıp daha sonra pompalıya çevirme düşünceniz olursa bizce olmasın.Cihazı pompasızdan pompalıya çevirmek maddi açıdan yüksektir biraz.

Pompalı Su Arıtma Cihazı İçin Tıklayınız.

Pompasız Su Arıtma Cihazı İçin Tıklayınız.

Kaç Aşamalı Su Arıtma Almam Gerekmektedir ? Fabrikadan su arıtma cihazları genel olarak 5 aşamalı olarak gelirler en fazla 6 aşama olarak gelirler.Su arıtma cihazlarının en önemli parçaları ise filtreleridir.İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki bir su arıtma cihazı alırken en az 5 aşamalı almanız gerekmektedir.Bu filtre sayısından aşağısını almanız su arıtma yapıyor anlamına gelmez.Arıtma görevini yapan 5 filtredir.5 filtreden sonra filtre takmak sizin istekleriniz ve talepleriniz doğrultusunda olur.Mesela mineralli bir su içmek isterseniz mineral filtre takmanız gerekmektedir.Alkali yani ph değeri yüksek bir su içmek isterseniz alkali filtre takmanız gerekmektedir.Bu ve bunun gibi filtreler çok fazladır.Bunların hepsini sizin istekleriniz doğrultusunda takabiliriz.

Aklınızda eğer bir su arıtma cihazı almak geçiyorsa mutlaka bizi aramanızı tavsiye ediyoruz.Sizler için aklınızda olan hangi su arıtma cihazını almalıyım sorusunu yok ederek sizler için en iyi su arıtma cihazını tavsiye edebiliriz.İletişim bölümünden telefon numaralarımız üzerinden bizlerle kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.